SZÉLSŐJOBB-szitu: nem embernek való vidék - a királyság meztelen

2011.12.17. 17:32 fifty-fifty

2006 óta egy nagyon durva folyamat zajlik, amely kormányváltáson átívelve, egyetlen perc szünet nélkül még ma is folyamatban van, sőt. Ideje volna hát a végére járni. Miért terjed a szélsőjobb?
 

kérdések

Vajon Orbán terjeszti? Vajon a Gyurcsány iránti gyűlölet táplálja (még mindig)? Vajon a Jobbik csinálja? Vajon a mélyszegénység? Vajon miért nem derítjük ki? Az értelmiség, amely oly kiemelt figyelmet tulajdonít a fasizálódásnak (értelemszerűen), miért nem dobta már piacra dolgozatok tucatjait, melyek nyomába erednének a durva kór terjedésének, mint egy járvány idején, kidolgozva a vakcinát, a járvány megállításának és felszámolásának a tervét?
Rengeteg kérdés adódik, melyek már megválaszolatlanul is kezdik körberajzolni azt, amiről a jelenség szól ... Hangsúlyozzuk, azzal, hogy a szélsőjobb mit csinál egy-egy emberrel, egy adott közösséggel, már eléggé jól tisztában vagyunk, így most a vírus második számú profiljára fókuszálunk, arra, hogy hogyan és miért terjed ...

 

a helyzet kulcsa: a vidék

E kis cikket egy roppant egyszerű felismerés szülte, nevezetesen, hogy Magyarországon a vidék leszakadt, hogy vidéken nem történik semmi, megállt az élet, illetve lélegeztetőkészüléken üzemel, amit az EU-ból érkező pályázati pénzek (beleértve a vállalkozások munkahelyteremtésének nagyvonalú támogatását, amelyek 4 embernek munkát adnak) és a fizetések, nyugdíjak tartanak életben. Ha valaki a gazdaságot elemzi (meg ha bármi mást is), jól teszi, ha nemcsak számokat böngész egy iroda hűvösében, hanem kisétál a valóságba, és megnézi, hogyan zajlanak a hétköznapok. Vidéken az élet egy működő társadalomra, működő kultúrára, működő gazdaságra még csak távolról sem emlékeztet. Nagyjából visszazuhantunk a szocializmus kőkorszakába, ahol az életet az állami munkahelyek, államtól érkező bérek, fizetések tartották mozgásban. Pesten is megfigyelhetők ugyanazok a hullafoltok, amelyek a vidék testét már elborították, a pesti nagy plázákban is láthatóak olyan üzletek, amelyek 90%-os leárazást kínálnak, vagy olyan üzleteket, ahol az eladó a laptopján facebook-ozik egész nap, lábát felrakva, vásárlókra nem is számítva - az un. ünnepi időszak csúcsán. Ezer és egy boltból figyelnek kifelé Pesten is érdeklődve az eladók, hogy kik sétálnak odakint - nem lehet kellemes egész nap egyedül egy üzletben. Ezek a tekintetek, a parfümboltban a nap végén a rolót lehúzó eladólány tekintete, amely arról árulkodik, egész nap egyetlen forint forgalmat sem csinált - ezek a tekintetek rajzolják ki az un. "válság" valódi arcát. S ez az, amit vidéken még súlyosabb, és immár végső stádiumos. Mert amíg Budapesten a csődbe ment üzletek eltűnnek, s helyükre újak nyílnak, eltüntetve egy tragédia nyomát, addig vidéken már nincs hova visszahúzódni.

 

elröppent számok Budapesten

A felismerés, amely e cikket szülte, végül az, hogy Budapest elröppent számokkal dolgozik, Budapesten elröppentek a számok, az árak, a létminimum, a rezsi, minden, szinte mintha egy Kis Moszkva lenne, a vidék pedig (ill. a vidék embere) e számokkal többé nem tud lépést tartani.

Itt jön létre a megsemmisítő kérdés, amit egy vidéki ember feltehet és nyilván fel is tesz magának: mi az ördögből élnek ezek Budapesten? Ez pontosan ugyanolyan kérdés, amit a szocializmusban tettek fel az emberek, akik az átlagbérből éltek, hogy "de nekik odafent miből telik 2. kerületi palotákra" ? Ez az a kérdés, ami ellen a hatalomnak teljes erőbedobással kell védekeznie, mert sakk-matt.

A felismerés konkrétan az, hogy elképzeltem, hogyan tekinthet egy átlagos vidéki ember a Budapestiekre. Az eredmény pedig észvesztő módon durva ... Ennyit a felismerés előzményeiről.

 

 

Tényleg, hogyan tekint egy átlagos vidéki ember a budapestiekre?

Ha fel akar jönni Budapestre, vagyonokat kell költenie vonatra, benzinre, de a parkolóra és a BKV-re is. Ahhoz, hogy két ember eljusson az Astoria-tól a Kálvin térig, 560 forintot kell kilyukasztaniuk, vagy naponta 3000 forintért bérlete venniük, fejenként (1550). Két napra fejenként 3000 forintot költenek utazásra, 3 napra már majdnem 4000 forintot, amíg a budapestiek 10ezret egy egész hónapra. Ha pedig autóval jönnének, a parkolóórák fogják elnyelni az irdatlan mennyiségű pénzt. Mindez csak a belépő. Ha valahol megisznak egy kávét, egy ezrest biztos ott hagynak. A sörözés még durvább, de a bor mindent visz, hiszen a legolcsóbb helyeken (amiket a vidékiek meg sem találhatnak) is 220 forint egy deci, minimum. Elmennek egy moziba? 1300 HUF /kopf, mármint, bocs, a legkisebb művészmoziban, amúgy minimum 1500. Elmennek strandra? 2200 a minimum (Palatinus), de ha fürdőbe szeretnének menni, akkor 3000 felett kell költeniük, per kopf. Sétálnak a városban, csak úgy? Merre felé? Végig az Andrássyn? Aztán merre még? Kiskörút? Vagy nagy körút, és ki a Margit hídhoz? Majd le a Margit szigetre (ahol nincs nyilvános WC, a szocializmusból itt ragadt wc-t, amelyhez végig kell gyalogolni a szigeten, ne említsük) ? Vajon meglepő-e, ha a vidéki látogatók a plázákban kötnek ki végül?

Vajon meglepő-e, ha 2 ember számára egy laza másfél napos Budapesti kalandra a 20 ezer forintos költségvetés (6000 forint benzinnel számolva, és barátoknál megszállva) a minimum? Vajon meglepő-e, ha létrejön egy szakadék a vidék és Budapest között (illetve tovább mélyül a régi)?

Egy vidéki ember Budapestből leginkább azt tapasztalja meg, amit a tv-ben lát, a hírekben és bulvár műsorokban. Azt, hogy az M1-en valaki készíthet egy szappanoperát, és ezért 1,3 milliárdot kap. Vagy azt, hogy valamelyik cég készít egy kormányzati portált, és ezért 1,3 milliárdot kap. Vagy azt, hogy valaki tanácsadó, éhező gyermekekért küzd, havi 1 millióért. Vagy azt, hogy valaki 100 milliós házat épít éppen. Vagy filmet forgat, és 20 millió visszatérítendő támogatást elfelejt visszafizetni, mások pedig elfelejtik visszakérni. A lista majdnem végtelen.
 

Gyurcsány, BKV, offshore - az új kultúrmag

Figyelemreméltó, hogy a 2010-es választások környékén vidéken vagy Budapest nem belvárosi kerületeiben az emberek micsoda intenzitással beszéltek a BKV korrupciós botrányairól. Egy új alternatív kultúra szökkent szárba a korrupciós technikák és ügyek lelepleződése nyomán. Apropó, kultúra ! A kultúra nem a múzeum és a hangverseny, nem Petőfi Sándor, hanem közösség számára fontos információk tárháza. A kultúra az, amely révén (amelyre rácsatlakozva) két ember képes egymással szót érteni. Manapság a kultúra a tömeg-televíziózás, megasztár, barátok közt és társaik.

Mindenesetre a 2010-es választások idején külön kultúra jött létre a korrupciós botrányok nyomán. Az emberek képesek voltak egymással bárhol és bármikor beszédbe elegyedni, egymással közösséget vállalni, azonos aspektusból eszmét, tapasztalatokat cserélni - köszönhetően a BKV ügyeknek.
Vegyük észre, ez a külön "kis" kultúra a szélsőjobb termőtalaja, sőt, alapja lett.

Vegyük észre, a helyzetben az a legdurvább, hogy a szélsőjobb nem úgy alakult ki, hogy a mindenütt jelenlévő gyűlöletkeltő gócpontok hirtelen képesek lettek egymással kapcsolatba lépni, és így egy fokkal jobban behálózták a társadalom egészét. Persze ez is nyilván jellemző, de a helyzet inkább úgy írható le, hogy a társadalom hatalmas rétegei szakadtak le, és találták magukat hirtelen egy nem támogatott mutáns kultúrában, ahol és amelyben az emberek egymással szót értettek, a valóságról képesek voltak racionális képet alkotni, ám e látásmódot, csak úgy, mint az egész renegát kultúrát semmi sem támogatta felülről, a központból, a médiából (leszámítva a széljobbra specializálódott kereskedelmi csatornát és website-okat).
A szélsőjobb előretörése és intenzív terjedése tehát (állításunk szerint) nem egy folyamat fokozódásáról szól, és nem az egész társadalom szövetében zajlik, hanem egy jól elkülöníthető, leszakadt réteg egészében jött és jön létre, öngyulladás formájában, és nem is fokozatosan, hanem hirtelenjében, a leszakadás pillanatában.

 

a leszakadás, a hasadás

Ó, igen, leszakadás. Volt az a pillanat, 2006 szeptember 17, amikor az ország két halmazra osztódott, illetve hasadt. Az egyik halmazban azt mondták, igazságbeszéd volt, és nem kell lemondania, a másikban azt, hogy takarodjon. Innentől az egyik halmaz az utcán olyan embereket látott tüntetni, akik vérszomjas, gyújtogató futballhuligánok, árpádsávos zászlókkal (az antiszemitizmust hirdetve). A másik csoport pedig úgy látta, valakik, akik drága ruhákban járnak, 1 millió körül, de legalább is 300 ezer felett keresnek, Népszabadságot olvasnak (amely lapban az egykori MSZMP után most az MSZP is tulajdonos) - ja, és liberálisnak vallják magukat - úgy döntöttek, hogy akár hazudott a kormány, akár becsapta az országot, akár lebukott, akár nem, ők kitartanak a kormány mellett és nem hajlandók kritikával illetni. Upsz. Eléggé durva szakadás.

 

egyik csoport vs. másik csoport

Az egyik csoport azt mondhatja ugyanis, hogy akik a kormányt támogatják, azok az elit tagjai, a holdudvar, vagyis azok, akik közel ülnek a tűzhöz. A másik pedig azt mondhatta, hogy akik odakint tüntetnek, így is úgyis tüntetnének, most csak annyi történt, hogy találtak maguknak egy jó kis ürügyet a tüntetésre. Az egyik csoport randalírozó fasisztákként látta a tüntetőket, és nem vett tudomást arról, hogy a rendőrség békés tüntetőket támadott meg brutálisan, hogy megalázták őket, bedobatták a fiatalokkal a cipőiket a Dunába, és hajnalban mezítláb engedték őket haza, miután megbilincselve megalázták őket. A másik csoport pedig úgy volt vele, hogy azok, akik jól élnek, akik liberálisak, akik Népszabadságot olvasnak, azok mind ellenség. Villámgyors polarizáció jött létre, a társdalom két részre hasadt. A két csoport két egymással szemben álló hadseregre oszlott, mindenki meg tudta különböztetni a másik csapat katonáit, bárhol és bármikor, mint egy világháborúban a frontokon - az egyenruhák révén. Itt egyéb attribútumok segítettek az azonosításban, elsősorban a liberalizmus, illetve a nácizmushoz való hozzáállás. Az egyik csoport ugyanis innentől a nácik ellen harcolt (akik kimondták azt, amit nekik nem volt kedvük, hogy ti. egy hazug kormányfőnek le kell mondania). A másik pedig a hatalommal cinkos elit ellen (akik azt mondták, hogy minden szép és jó, csak a csürhét kellene eltakarítani az utcáról, Révész Mártiriusz pedig lehet, hogy színlel). Osztályharc. Nem jó hír. Fokozta ráadásul a helyzetet, hogy a hazugságbeismeréssel lebukott kormányfő egy vallásos kisebbséget használt élő pajzsként, úgy állítva be, úgy retusálva az eseményeket külföld felé, mintha fasiszta zavargások lennének, és nem ő meg a kormánya bukott volna meg.

 

Itt kezdődött az un. szélsőjobb un. előretörése. Fontos azonban látni, hogy nem a MIÉP, az addig ismert szélsőjobb kapott erőre, hanem egy vadiúj széljobb. Osztályharc, tényleg nem jó hír. Sajnos, akár azt is lehet mondani, hogy a hatalom és a hatalomban részesülő elit és polgárság ellen indítottak harcot a hatalomból és a jóléti államból is kizárt leszakadó rétegek. Csak szeretnénk, ha ez simán a szélsőjobb megerősödése lenne - de, sajnos, ez nem az.

 

A 2010-es választásokat a korrupció és a BKV nyerte meg, valamint a TB-privatizáció és Horváth Ágnes és persze Kóka, Horn Gábor és Gyurcsány nyerték meg - Orbánék számára. És pontosan itt van a bökkenő. Adott volt (elvileg láthatnók így is) egy probléma, a Gyurcsány-kormány, és ez fasizálódást váltott ki * , a társadalom meghasadását egy ősrégi (de nyugvó) törésvonal mentén (* nem a tüntetők váltották ki a széljobbra tolódást, hanem a tüntetéseket kiváltó ok, nem igaz?)

Adott volt egy probléma, amit elhárított a választás. Ha a probléma elhárul, a probléma nyomán kialakult konfliktusok visszahúzódnak - ez a természet menetrendje. Nálunk mégsem ez történik.

Azt láthatjuk, hogy bár Gyurcsány már messze jár, Kóka még messzebb, a BKV-t már más vezetés igazgatja, a konfliktusok azonban mégsem akarnak visszahúzódni. Sőt.

 

 

- 2. rész -

Micsoda? A szélsőjobb előretörése továbbra is folyamatban van?? Hogy lehetséges ez, ha megszűntek a kiváltó okok?

 

A hivatalos válasz az, hogy Orbán csinálja, Orbánék csinálják, azért, hogy megtartsák a hatalmukat (amiben kétségkívül van igazság! - de nem azonos azzal !!). Amivel viszont senki sem akar szembenézni (bár az intézeteknek, ügynökségeknek dolgozó szociológusok már nyilván rég kimutatták ezt, csak nem a nyilvánosság, hanem megbízóik számára - ilyen az, amikor a tudományt is privatizálták (nemcsak nálunk)), az az, hogy nem Orbánék csinálják. A kellemetlen nemhivatalos válasz az, hogy ami történik, Orbánék szándéka ellenére történik, tudniillik Orbánék úgy vágtak neki a kormányzásnak, hogy bemondták a tévében, hogy a széljobb előretörésének legjobb ellenszere a jó kormányzás, és bemondták, hogy így fogják visszaszorítani a széljobbot.
Orbánék tehát kudarcot vallottak. Ez nem ma már meglepő, hiszen mindenki olvas újságot, mégis, fontos tisztázni, hogy miben vallottak kudarcot, mit akartak csinálni, és mi nem sikerült nekik. Be akarták indítani a gazdaságot, a Gyurcsányi neolib gazdaságpolitikával, a megszorításokkal, az IMF kölcsönökkel, az eladósodással, az áfa emeléssel, a KKV-k járulékainak emelésével szembemenve be akarták indítani a gazdaságot. persze, tudjuk, hazudtak, és amit kampány idején hangoztattak, azt nem mind kellett elhinni, annak azonban, hogy ne akartak volna gazdasági fordulatot, hogy ne akartak volna szakítani a Gyurcsányi gazdaságpolitikával (Gyurcsányéknak egy ízben egy Brüsszeli cég írta meg a gazdasági programját!), semmi értelme nem lenne. Miért ne akart volna Orbán fordulatot? Mindenki fordulatot akart, és jó ötletnek is tűnt. Úgy tűnt, az MSZP a korrupcióval és a mohósággal emészti fel az országot, és ha a korrupcióval felveszik a harcot, rengeteg pénz marad meg, és ha a kegyetlen megszorítások helyett a helyiek, a magyarok érdekét tekintve gazdaságélénkítést folytatnak, azzal mindenki csak jól jár.

 

Orbánék kudarcot vallottak, nem is kicsit, nagyon.

Ennek örül az, aki annak drukkol, hogy az MSZP ismét kerüljön már vissza a helyére, de nem örülnek sokan, akiknek a megélhetése veszélybe került, mert a margó már az ő életükig húzódott. Akik MSZP-szimpatizánsként örülnek ennek, azok persze fura szituba kerülnek, mert kudarcként értékelik, hogy Orbánnak fel kellett vennie IMF hitelt (miközben aziránt, hogy Gyurcsány és Bajnai úgy vettek fel IMF hitelt, hogy arról csak hónapokkal később értesült az ország, semmiféle kifogást nem emeltek vagy emelnek). Orbán részéről kudarc, ha felvesz hitelt és kudarc, ha megpróbál nem felvenni. Kudarc, ha megszorítások ellen tiltakozik, és kudarc, ha végrehajtja azokat. Valóságos csapdahelyzet a ballib értelmiség számára. A legfőbb kudarca azonban az, amikor végrehajtotta az SZDSZ évtizedes álmát, illetve választási ígéretét, az egykulcsos adót. A morbid csak az a szituban, hogy emiatt a sajtóban elsősorban azok hibáztatják, akik akkor az SZDSZ-re szavaztak (mindegy, megjött az eszük, és igazuk is van, de ez akkor is tény).


Különös csapdahelyzet állt elő. Orbánék nagyon-nagyon durván kudarcot vallottak, és ez nagyon-nagyon rossz hír (amellett, hogy az un. demokráciánkat is teljesen taccsra vágták). Ráadásul ha az előző durva neolib gazdaságpolitikai iránnyal ellentétes irány kormánya kudarcot vallott, akkor borítékolható a visszarendeződés, az, hogy a következő "baloldali" kormány zöld utat ad a neolib gazdaságpolitikának. Egyszerűsítve: 2010-ben megbukott a neolib, 2011-ben pedig megbukott az ellentettje (miközben a neolib kormányzás eredményeire kísértetiesen hasonlító tüneteket produkált). Amikor a megbukott A-csapatot és az A-politikát felváltó B-csapat is megbukott, ráadásul úgy, hogy úgy tűnik, az ő B-politikájuk ugyanaz, mint az A-politika akkor most ki következik és milyen politika ??? Lássuk be, összeomlás előtti szituáció.

 

De térjünk vissza a szélsőjobb előretöréséhez. Miközben az Orbán kormány a szélsőjobb mögé próbál bújni, szélsőjobbos kormányzást folytatva próbálják megülni a széljobbos áramlatokat, hogy nyeregben maradhassanak, a probléma még ennél is jóval komolyabb. A hatalom lelepleződéséről van szó.

A szélsőjobb előretörése nem állt meg az Orbán kormány beiktatásánál, és nem is állhatott meg, lévén, hogy az eredetileg nem is a szélsőjobb előretörése volt, hanem a társadalom marginális rétegeinek önmagára eszmélő osztályharca. Azoknak a harca, akik a tűzhöz a lehető legkevésbé ülnek
közel. Az egzisztenciális peremvidéken élők harca a hatalommal, az elittel és a holdudvarral és az
ezekkel szimpatizáló liberális rétegekkel szemben.
 

Világforradalom, a magyar szolidaritás

Ez a harc nem állt meg, sőt, csak olajat öntöttek a tűzre. Olajat öntött a tűzre a nagy lelepleződés világszerte, amely során embertömegeknek kezd leesni, hogy egy elit uralkodik a nép felett, és nincs is igaziból demokrácia. Kezd leesni, hogy az 1% uralkodik a 99% felett, és kezd leesni, hogy a demokrácia nem is demokrácia, hanem csak egy demo. Világforradalom van. Osztály alapon. Úgy, hogy elvileg, illetve hivatalosan ezek a szemben álló osztályok nem is léteztek !!! Most kiderült, hogy igen, és azon nyomban be is indult az osztályharc.

 

Magyarországon ez a tényleg forradalmi mozgalom meglepően csekély érdeklődést keltett az un. nép körében. Elgondolkodtató, miért. Először is nyilván azért, mert az értelmiségi rétegek úgy lettek szocializálva, hogy a bankok ellen ne nagyon tüntessenek, kispénzűekkel szegényekkel együtt ne nagyon tüntessenek. Ez azonban nem minden, hanem csak az egyik fele a tortának. A másik az, hogy a szélsőjobb által uralt leszakadt rétegek nyilván nem fognak elmenni tüntetni akkor, amikor Orbán kormány van, illetve nyilván nem fognak együtt tüntetni olyanokkal, akik liberálisak, akik közt nincsenek ott a szkinhedek, stb. Így történt, hogy nálunk a világforradalom technikai okokból elmaradt, pedig a NOL is közvetítette, amit csak lehetett.

 

A helyzet így máris jobban érthető. Mi történik nálunk? Miért tör előre a szélsőjobb egyre durvábban?
A válasz az, hogy nem a szélsőjobb tör előre, hanem a margó környékén élők, a hatalomból és a jóléti államból, a közvagyonból kisemmizettek, a veszélyesen (szegényen) élők mozgalma. A rossz hír az, hogy a szélsőjobbnak feleennyire sem kellene előretörnie a világforradalmi eszmék előretörésével, de így, hogy csak a szélsőjobbos erők fordulnak empátiával a szegények és vidékiek felé (leszámítva persze "a pártot", népünk szociáldemokrata színejavát, akik 1948 óta a szegény emberek életét javítják, egy állandósult proletárforradalom formájában, ámen :))), az egészséges és progresszív osztályharc a szélsőjobb ellenőrzése alá került. Éppenséggel azt is mondhatjuk, hogy nálunk a világforradalmi eszmék a szélsőjobb miatt nem terjednek eléggé gyorsan, különösen ahhoz képest nem eléggé gyorsan, hogy milyen aggasztó, pattanásig feszült a helyzet.

Sajnos, nálunk az a szomorú szitu, hogy minél több embernek válik tűrhetetlenné az un. "demokrácia" igazságtalansága, annál több szélsőjobbos lesz. Emiatt a szélsőjob a normálisnál, az indokoltnál NAGYSÁGRENDEKKEL jobban terjed, a Világforradalom eszméi pedig az indokoltnál NAGYSÁGRENDEKKEL lassabban (a szélsőjobb mint parazita lassítja a terjedését, távol tartva a jó érzésű ill. még nem "eléggé" dühös, elkeseredett embereket).

 

Ami a NAGY LELEPLEZŐDÉST illeti, a hatalom lelepleződését, az Orbán kormány gyakorlatilag tudta ugyanazt produkálni, amit a Gyurcsány-Bajnai éra. Óriási megszorítások, óriási társadalmi igazságtalanságok (1 kulcsos adó, nyugdíjkassza einstand, IMF hitelek, milliós fizetések, pozíciók rokonoknak, haveroknak, haverok rokonainak, kézből osztogatott 10-100 milliók), s közben a nép véleménye le van tojva, tüntetgetnek, tüntetgetnek, majd megunják, oszt hazamennek (ez a demokrácia vége). A nép ma még jobban látja úgy, hogy egy elit uralkodik a szerencsétlen, magatehetetlen, esélytelen birkatömegek felett. A nép ma még jobban láthatja magát kizsákmányolt birkanépnek, mint korábban, Gyurcsány és Kóka idején. Azaz, Orbánék is csak további olajat öntöttek a Világforradalom tüzére (amiből most egy az egyben csak a Jobbik profitál). Orbánék idején is csak tovább eszkalálódott a nagy lelepleződés, és közben az sem segített, hogy Gyurcsány egyik cége költségkímélő hanyagságból környezeti katasztrófával sújtott egy egész települést, és az sem, hogy a Zeppelines Csipak-ügyben (amit az LMP nevű Zöld párt kapart ki a felszínre) belváros egy újabb részének megkaparintása és lebontása során a FIDESZ és az MSZP képviselői egyhangúlag együtt szavaztak. Már csak az a kérdés, mi a következő fázis?
 

Mi lesz a következő fázis????

Amíg a Világforradalom, a Valódi Demokráciáért folytatott önszerveződő osztályharc oka nem szűnik meg, amíg az ezt kiváltó okok nem konszolidálódnak, addig a Világforradalom áramlataira rácsatlakozott mozgalmak mind csak duzzadni és duzzadni fognak. Ez Magyarországon annyit tesz, hogy a Fidesz és az MSZP támogatottsága egyre csak megy lefelé, a Jobbiké egyre csak nő, és bizony elő fog állni a szitu, amikor nemcsak az LMP-nek kell majd az MSZP-vel koalícióra lépnie, de még a Fidesznek, az MSZP-nek is, hogy annyian legyenek, mint a Jobbik. És amikor ez bekövetkezik, akkor kezd majd el a Jobbik igazán duzzadni, hiszen nyilvánvaló lesz, hogy a társadalom egyik fele (azok, akik közelebb ülnek a tűzhöz) összefog elveik és minden ellenére más pártokkal csak azért, hogy a szegényeket, a margón élőket kint tartsa a kormányból. Ha már itt tartunk, nem fontos megjegezni, de biztos, ami biztos: a Jobbik és bármely szélsőjobbos politikai erő csak annyit akar és csak annyit tud nyújtani, hogy eszkalálja a válságokat, gyűlöletkeltéssel, kisebbségek hibáztatásával, és e gyűlöletkeltés termését learatva tesz szert még nagyobb támogatottságra. A Jobbik vagy bármely szélsőjobbos párt nem más, mint egy szélsőjobbos válság-eszkalátor, válság-accelerátor, ami egy legyengült országot másodpercek alatt a totális pusztulásba taszíthat. lehet, hogy amerikai csapatok fogják fenntartani nálunk is a békét, a helyi terroristák pedig mindenkit a maguk oldalára állíthatnak a szegénység és Amerika negatív szerepe miatt.

Ez a kettő lehetségesnek tűnő közül a NAGYSÁGRENDEKKEL rosszabbik - de NAYGSÁGRENDEKKEL valószínűbb verzió.

 

A másik verzió - a kiút ...

A másik verzió természetszerűen úgy jöhetne létre, ha a Világforradalmi eszméket nem kizárólag a szélsőjobb csatornázná be a vitorlájába. Praktikusan, ha a budapesti értelmiség, a liberális polgárság valódi szolidaritást kezdene mutatni, érezni és mutatni, és gyakorolni is a vidék és a margón élők felé. Ha a budapesti értelmiség megismerkedne a vidékkel, a vidékiek látásmódjával, a vidékiek problémáival, ha elkezdené megérteni a vidéki embereket ... Persze, a vidéki kisemberekről beszélünk, és nem a fideszes képviselőkről vagy állami pénzből fizetésüket kapó iskolaigazgatókból, akik vállalkozásiakat vezetve kiskirályokként élnek vidéken.

 

De mi az esély erre? Baromi csekély, hiszen a budapesti értelmiség teljesen beletanult a kötelékben való skandálásba, illetve az övéikkel való maximális szolidaritásba. Értsd, adott egy eléggé kétes minőségű "újságírást" folytató figura, aki az uralkodóosztály, az elit, az 1% holdudvarában élő értelmiségiként lement az alvilágba, mert szüksége volt némi ételre, italra, és olyan lopást engedett meg magának, amit társadalmunk, illetve bármelyikünk egyéni jóérzése nem enged meg senkinek - mégis, számos helyen léptek életbe e tolvajláson kapott celebet és tettét mentő-védő szócikkek. Egy másik celebet, aki eléggé brutál körülmények közt elütött egy embert, a színésztársadalom olyan fokú szimpátia hadjárata övezett (szimpatikus színészek részvételével), ami a politikailag megkülönböztetett embereknek talán kijár, de ittas vezetésért biztosan nem. Ráadásul, miközben az egyik értelmiségi épp a bolti tolvajláson kapott celebet védi, nem fogja elmulasztani ez az ügyet összehasonlítani, összevonni azzal, amikor a tudományos akadémia filozófusai a méltányosnál 30-40x több pénzt kaptak egy-egy tanulmányukért, úgy, hogy közben (állítólag) a kormány mellett nyilvánosan is kampányoltak. Miért ??? Miért kell mindent és mindenkit védeni, aki ehhez az oldalhoz tartozik? Miért kell a baloldalnak az elithez tartozna egyáltalán (ami mszmp-s hagyomány) ?

 

Akárhogyan is, ha a baloldal értelmisége elkezdene empátiát és szolidaritást mutatni a vidék kisembereivel (az, hogy baloldaliak lemennek a jobbikosokkal szemben erőt mutatni egy kisvárosba, nem az, amiről beszélünk, de az árvízvédelemben nyújtott budapesti értelmiségi segítség már nagyon jó irány és szép tett!!!!), ha a baloldalon létrejönne egy valóban baloldali párt, amely nem az MSZP-ből alakul, és nem a FIDESZ ellenes indulatokon és MSZP-vel szimpatizáló tüntetéseken szökken szárba, illetve ha nem milliárdosok alakítják, akkor ... Akkor bekövetkezhet a csoda.

 

a csoda egy baloldali párt lenne

Erre az esély tényleg minimális, hiszen minden mozdítható embert becsatornáznak az MSZP felé lejtő mozgalmak, csoportok és erők. Mégis, létszükség, hogy ez megtörténjen, akár a logikával szembemenve is. létszükség, hogy az osztályharc ne a jobboldal, azon belül is, ne a szélsőjobb harca legyen. Nekik is joguk van, abszolút! Akármilyen durván hangzik is ez, de a mai szélsőjobb egyfajta közfeladatot lát el, amikor olyan emberek sérelmeire produkál nyitott füleket, akiket az elit baloldali hatalma csak cinikusan kiröhögött (a problémák, sérelmek meghallgatása persze nem egyenlő azzal, hogy bármiféle értelmes megoldást, választ nyújtanának, a sztenderd reagálás a gyűlöletkeltő "harcolj" jelszó, illetve olyan politikai, társadalmi fikciók hangoztatása, amik a tájékozatlan elméket képesek megtéveszteni, de a valósághoz sok közük nincs).
Az, hogy csak a szélsőjobb foglakozik ezzel, a vidéki kisemberek és a kisemberek problémáival, a társadalmi igazságtalanságokkal, nem szélsőjobb hibája, hanem a miénk. Nem a szélsőjobbtól kel azt várnunk, hogy visszahúzódjon, hanem nekünk kell létrehoznunk egy valódi baloldalt, amely valódi szolidaritással tekint a vidék kisemberei felé. Ez lehet az a pont, ahol megfordul a történelmünk ...

Ez lenne az a csoda .. illetve: ez a konkrét, aktuális kötelességünk ... egy MSZP-független, valódi baloldali párt létrehozása ...

Tökmindegy, hányan fognak rászavazni, csak legyen ... és akkor lesz egy fix pont, amivel kimozdíthatjuk társadalmunkat ebből az évszázados, a katasztrofális lejtmenetből ...

 

up2us

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.
.
.

Szólj hozzá!

END-Game (2) - love letter straight from the EU

2011.12.16. 11:02 fifty-fifty

Példátlan és barátságtalan levelet kaptunk az EU-ból - megleckéztetik Orbánt? Írja a HVG.

 


A gond az, hogy az EU ugyanúgy többjelentésű fogalom, mint az USA-ban a demokrácia - és ezt a demokrácia-védő funkcióját valószínűleg még nem igazán gyakorolta ... vagy ha azt hiszi, azt hisszük, igen, akkor majd rájövünk, rájönnek, hogy mégsem .. Az EU laza és tárgyilagos, és szinte moszkvai szinten diplomatikus, mert számára (mint entitás számára) nem elsősorban a demokrácia a lényeg, hanem h menjen a bolt .. a demokrácia inkább előfeltételezés ..

 

Mo. ma (ismét) egy vírus, amely próbára teszi az EU tűrőképességét, sőt, immunrendszerét ... csak most nem sorozatszám nélküli rendőrökkel, barátilag elnémított sajtóval - hanem törvényekkel, fejcserékkel ... amik mind kemény tények. A szitu így nagyságrendekkel durvább, mert élből nem lehet ráfogni h "a demokráciát védik" (mint Gyurcsányék), és nem is lehet a szőnyeg alá söpörni ...

 

Amit Orbánék csinálnak Mo-al, az pont nem az, ami képes radarok alatt szállva észrevétlen maradni. Orbánék most durván nekimennek az EU-nak, a legpofátlanabb módon, egyfajta gengszter-gondolkodással, amely ilyenkor felveti: miért? mit tudnak csinálni? Mi a szokásos eljárás? Hadd csinálják, hadd jöjjön, urai vagyunk a helyzetnek. A gengsztergondolkodás azon alapul, hogy a másik fél jóhiszemű, és ha azt mondják oké, megváltoztatjuk ezt meg ezt, akkor a másik fél máris elkezd türelmesebb lenni, és ezt így lehet nyújtani - majdnem a végtelenségig ...


Nos, Orbánék gengsztergondolkodása rövid úton zátonyra fog futni - lévén h az új alkotmánnyal, és az összes demokráciát csonkító lépéseikkel szemben konzisztens az ellenállás, az első perctől, azaz nyilvánvaló, hogy amit csinálnak, az pontosan az, aminek látszik. Magyarország idegen testként virtuskodik az EU szövetében, magára borítva az összes eddig még nem látott immun-mechanizmust.

 

Nem tudni, mit terveznek Orbánék, de biztos, hogy hosszú távú terveik nincsenek. Szemlátomást összeomlásban utaznak .. nehéz elképzelni, hogy 2014-ben lesz a következő választás .. nehéz elképzelni, hogy 2012-benminden ugyanúgy menne tovább, mint 2010-ben és 2011-ben ment ... Drasztikus taktika-váltásra lehet számítani ... És csakis konszolidáltabb irányban ... mert a radikalizálódás pontosan az, amivel most mindenki kénytelen számolni, ez a támadási vonaluk, s ennek mentén tervezi, látja előre mindenki a következő fázisokat, mozzanatokat .. erről a támadási vonalról kell lelépniük - villámgyorsan ... Túlélésük érdekében ez az egyetlen racionális lépés.

Mert meglepetés csak úgy jöhet létre, ha taktikaváltásukkal hirtelen kikerülnek a feldühödött közvélemény és az EU látóteréből, célkeresztjéből .. ha hirtelen átmennek szelíd hivatalnok-demokratákba .. kimenekülve a kalapács alól, amely épp lesújtana rájuk .. és előadják magukat, mint egy rajzfilmben a visszaváltozott kisegerek, hogy "elnézést, kedves emberek, mi nem akartunk semmi rosszat" ...

 

Ha belegondolunk, Orbánék 1998-ban is így csinálták, egy durva lerohanás .. aztán jön a visszaváltozás ... békés, fehér inges politikusokba, akik ott sütkéreznek a Sándor palota teraszán ... ahova már nem ér fel a nép zsivaja .. és ahol úgy kormányozhatnak, nagyhatalmi közönnyel, mintha nem tehetnének semmit az emberekért .. Nos, a lerohanás most kicsit durvára sikerült ... és a visszaváltozás színleg-demokrata üzemmódba tuti nem fog sikerülni ... ezt nem ússzák meg szárazon ...

.
.
.

Szólj hozzá!

END-GAME - avagy hogyan lesz vége az Orbán-rendszernek

2011.12.16. 00:36 fifty-fifty

A Gyurcsány-rendszer idején 2006-tól 2010-ig azon agyaltunk, hogy melyik napon és hogyan lesz vége a Gyurcsány-rendszernek. Hiába? Nem feltétlenül, hisz rengeteg hasznosat tanultunk .. aminek a korabeli baloldallal akkoriban toleráns barátaink még nincsenek a birtokában :) E tudásunk, tapasztalatunk ma rendkívül sokat segíthet az Orbán-rendszer végének elővetítésében ...

 

Amíg a fantáziáját hivatásosként erőltető Kéri László most azzal a mosolyogtató forgatókönyvvel állt elő, hogy talán majd a polgármesterek buktatják meg Orbánt, mi már tudjuk, hogy ez lehetetlen. Amikor a vezér felkeményíti a rendszert, mindenki felsorakozik mögötte, erről szól a hadrend, és a harckészültség. Nincs apelláta. Gyurcsány a sajtót 2006 őszén kézi vezérlésre fogta. A rendőrséget hadseregeként kezelte, satöbbi. Nem volt senki, aki azt mondta volna baloldalon, hogy ez nem oké. leszámítva néhány tiszteletet érdemlő személyiséget, Schiffer Andrást, TGM-et, sőt, Hajós Andrást is ide soroljuk. Összességében azonban az történt, hogy a kritika, a felelősségre vonás lehetetlenné vált. Különösen onnantól, hogy az SZDSZ bizalmat szavazott Gyurcsánynak. Ebben a harckészültségi fokozatban öngyilkosság lett volna bárki részéről a lojalitás hiányának legkisebb jelét is produkálni.

 

E tapasztalatok alapján elmondhatjuk, Orbánt alulról senki sem fogja megbuktatni, ráadásul, ahogyan a FN munkatársa rámutatott, a Fidesz = Orbán. És pontosan erről szól a harckészültség, az élesített rendszer, hogy aki a vezérre támad, a csapatra támad, a saját csapatára, ami által közellenséggé válik.

 

Akkor hát mi lesz?

Ismét jöhet a jó öreg kálvária? Ugyanaz, mint 2006-tól, a választókat kecsegtető Fidesz, az MSZP-SZDSZ kormány elleni haragon saját népszerűségét dagasztó Fidesz, csak most az MSZP-vel? Akkoriban a Fidesz, aki nem akart előrehozott választásokat, mert tudta, minél tovább van a forró labda az MSZP-SZDSZ-nél, annál jobban járnak majd. Most ismét ez következik ellentétes szereposztásban? Tényleg ugyanez következne? Egy újabb ámokfutás, amely után az ország ájultan omlik a következő diktátor ölébe?

Nem valószínű. Először is, Gyurcsányt nem tudta lemondatni sem a nép, sem az mszp, és végül Brüsszel nyírta ki. Orbán esetében e veszély nemhogy ugyanannyira fenyegető, de még sokkal inkább. Az van ugyanis, hogy Orbán eredeti szerepe az lett volna, hogy egy radikális Bajnaiként megregulázza az országot, megszorítások és radikális struktúra-átalakítások formájában. Orbán lett volna a turbó-Bajnai. De Orbán saját zsebre játszott. Saját hatalmát próbálta bebetonozni a rendelkezésre álló kis idő alatt. Azaz, Orbán lebukott. Lebukott nemcsak a nép előtt (ami nem zavar vizet), de "Brüsszel" előtt is (akármit jelentsen is a "Brüsszel" szó). Lebukott idelent és odafent is, lebukott, hogy a hatalmát építi, azaz egy demokratikus puccsot hajt végre. Amíg Gyurcsány meghekkelte a demokráciát, addig Orbán a 2/3-al demokrácia eszköztárát fordíthatta a demokrácia ellen. Pestiesen: Schmitt happens.

Ez a lelepleződés pedig óriási erőket szabadít fel ellene, amelyekről pontosan tudja, bármit elsöpörnek, őt pedig a lehető legkönnyebben. Itt van a sajtó, hogy csak egyet említsünk, amely Gyurcsánnyal olyan baráti volt - Orbánnak sosem lesz ilyenje. A sajtó és egész Budapest, az elit Budapestje összeáll Orbán ellen - ma egyetlen egy erő, az MSZP fékezi e folyamatot, mert amilyen könnyű olyan embereket találni, akik utálják Orbánt, ugyanolyan nehéz lenne olyat találni, akik az MSZP-t nem utálják, a két halmaz metszete pedig majdnem üres. Upsz.

 

Az offenzíva pedig már be is indult, ugyanúgy, ahogyan 1999-ben, amikor az index.hu-t derült égből megalapították. Most az origo és az index.hu egyszerre kaptak új főszerkesztőt, amiből világosan látszik, hogy egy új hadsereg készül felállni. Közben az MSZP is kivonul (végre) a Népszabadságból.

Orbán nyilván tudja, hogy neki semmije sincs, ami a másiknak volt, se bunkere, se páncélautója, de még egy nyavalyás lovagi páncélja sem, és az ellene induló összfrontos offenzíva úgy söpri majd el, mint homokvihar egy kólás dobozt. Menekülnie kell.

 

Orbán összesen két helyre menekülhet .. egy szélsőjobbos alagútba ... ahol egyre mélyebbre és mélyebbre kell befúrnia magát ... a nem túl szép és nem túl boldog vég felé. A másik irány a pillanatnyi vesztes, de történelmi léptékét tekintve győztes és a jó oldal figurájaként interpretálható szerepe.
 

Orbán igenis távozhat - de csak egyféleképpen, egy új választás kiírásával, kormányostul, mindenestül. A durva csupán az a helyzetben, hogy a baloldal még mindig mszp-alapú, sőt, most már Gyurcsány pártja is ott figyel. A "baloldal" nem képes győzni, és ez mind a baloldalnak, mind Orbánék számára tragikus és nem kívánatos szitu. Gondoljunk bele, milyen ciki, hogy az utálatos Orbán-kormánnyal szemben senki sem mondja, hogy "előrehozott választásokat követelünk!". Senki, mert mindenki úgy látja (a közvélemény-kutatási eredmények alapján), hogy Orbánékat ma is megválasztanák. Ezért hát Orbánék addig nyomulnak előre a szélsőjobbos alagútban, ameddig kell, hogy végre átpasszolhassák a kormányzást. A szituáció korlátja a szélsőjobbra tolódás, Orbánék ugyanis tudják, hogy a jó kormányzás a szélsőjobb előretörésének a fékje, ezt a gondolatot a választások megnyerése utáni napokban ki is nyilvánították. Orbánék nem akarják a szélsőjobbra tolódást, mert az tönkreteszi az ő történelmi megítélésüket, és nem utolsósorban feleslegessé teszi a fideszt. Minek egy kudarcos puha kezű, EU-barát Fidesz, amikor itt van a kemény kis Jobbik, akik nem cicóznak - kérdik maguktól a szegénységbe leszakadt vidéki és pesti magyarok.
Bizony, a szélsőjobb maga alá temeti a Fideszt, ezért a Fidesznek elemi érdeke, hogy ismét visszalavírozzanak középre, hogy egyszer egy normalizált Magyarországot majd megpróbáljanak nyugiban vezetni, úgy, hogy közben kiélhessék magukat a polgárok szadizásában. Ma erre már semmi esélyük sincs, mindaz, amit csinálnak, mindenkit felháborít, mert a jobboldal győzelmével beindult és a fidesz által gerjesztett folyamatok mindenütt Jobbikos szintű és stílusú kezdeményezéseket szültek és szülnek - a jobboldal önjáróvá vált, elszabadult a pokol.

 

Közben itt van a vidék összeomlása, amely minden percben esedékes, 2012-ben különösen, és itt fantáziánk repülőszőnyegén akár a jegyrendszer bevezetéséig is el lehet röppenni. Fogalmunk sincs, mi minden esedékes a közeljövőben. Amit ma válságként nevezünk, arról hamar kiderülhet, hogy katasztrófa. A válság, amelynek hullámain Orbán (Hegedűs Zsuzsa [havi 1 milla] ideologizáló hozzájárulása révén) belovagolt a hatalomba, el fogja söpörni őt is, ez már ma nyilvánvaló. Orbánnak tehát .. menekülnie kell. Most. Viccesen hangzik - de ha belegondolsz, meg fogsz lepődni, mennyire fedi a valós szitut.

Orbán ui. nem egy elmebeteg gép, aki hatalomra tör. A baloldal így kezeli őt, ezért nem értik.
Orbán .. nem gép. Kilgore Trout megvilágosodott, amikor rájött, hogy mindenki egy-egy gép, ami azt csinálja, amit - nekünk azonban nem használ e nézet. Orbán tuti nem gép. Orbánnak emberi motivációi vannak, sőt, Orbán még csak nem is szociopata (mint Gyurcsány), Orbán, profilját tekintve egy társas lény. Orbán küldetéstudata az, hogy amit a rossz fej szocialisták szétloptak, szétzüllesztettek, azt majd ő jól összerendezi. Ezért Orbán nem szívesen kerülne abba a helyzetbe, hogy ő legyen az államcsőd, a jegyrendszer, a polgárháborús lázongások miniszterelnöke, akinek a látványos kormányzási kudarca után jött az özönvíz. Gyurcsány óriási károkat okozott azzal, hogy két kézzel kapaszkodott a hatalomba, de neki ezt (igaziból) senki sem fogja felróni. Orbán viszont más helyzetben van, mert más csapatban játszik. Orbán a történelmi pokolra kerül (a jobboldal fele, a szélsősök már most sem kedvelik), ha a hatalomba kapaszkodik, és közben az Ország csak halad a tönk széle felé, értsd, ha Gyurcsányi helyzetbe kerül. Orbánnak tehát menekülnie kell.

 

Először Török Gábor vetette fel az előrehozott választások lehetőségét, mint valós lehetőséget, de ekkor még arról volt szó, hogy a Fidesz egy konszolidált, nem kétharmados kormányzást folyathatna (olyat, int amire ma futná a potenciális szavazataikból). De a Fidesznek nem ez a jó, hanem a vesztés, az, ha végre visszamehetnének ellenzékbe - úgy, hogy közben az országot, az államot átszervezték, úgy, hogy Frankenstein sem tehette volna különb módon. Barátaik, rokonaik mind pozícióba kerültek, bebetonozva. A választási törvények mind feléjük lejtenek. Végül is, 1998-ban is ezt akarták, lecserélni a telefonkönyveket. Egy ilyen helyzetből átmenni ellenzékbe valóságos luxus lenne. Végre úgy diktálhatnának a kormánynak, mint annak idején, a kormány csinálja ezt, tegye azt, stb. Miközben a kormány keze meg van kötve mind a korrupció, mind a "brüsszeli" nyomás révén. A Fidesz ezt szeretné, az ellenzéki élet könnyűségét, azt, hogy a szocialisták nyakába liheghetnének - miközben minden nagy állami cégben Orbán rokonai, haverjai, s haverjainak a rokonai figyelnek - milliós fizetéssel.

 

Mellesleg, a kisétálás a kormányzásból az egykori MSZMP illetve az SZKP Kutuzovi cselét vetné be ismét, azt, hogy kisétálnak ... üresen hagyják a korábban uralt területet .. a kormányzást.
Apropó, mi is az a hatalom? Mi is az a kormányzás, amihez ezerrel ragaszkodik mindenki? A nap végén arról szól, hogy pénz és presztízs. Nem azok az ország vezetői, akik kormányoznak, hanem akiket tisztelnek az emberek, ja és akik a milliókat keresik semmiért. A milliárdok nem érdekesek, azok egyszeri dózisok, a fix milliók azok, amiktől Lázár gyermekei Putyin és Gyurcsány gyermekeivel randizhatnak majd. Ez pedig már le van fixálva. Magyarország egy olyan géppé lett átalakítva, ami pénzt folyat a fideszes csatornákba, és ami a demokráciával szemben védi a fideszesek érdekeit.

 

Amúgy pedig minden organizmusnál abszolút értékben kimutatható, hogy milyen fejlődési folyamat zajlik benne, és hogy ez a folyamat most éppen hol tart. Nos, az Orbán-kormány eljutott a csúcsig, a helyzet pontosan olyan, mint egy sakktábla két lépéssel a matt előtt. Rengeteg lépést lefuttattak, gyorstalpalva, mert nyilván tudták, az egész kormányzás az arcukba fog robbanni. Mindent megléptek - amivel a jövőjüket bebiztosíthatják. Ezer kézzel szórják a pénzt, amelyek a túlélést segítik majd a súlyos időkben (beleértve Orbán falusi focicsapatának 1 milliárdos megtámogatását). Most pedig jöhet a homokvihar - a válság ... de előtte a kormányzást még gyorsan le kell passzolni ... mert forróvá vált ...

 

A gond csak az, hogy a baloldal, Gyurcsányékat (a fekete lovagot és seregét :))) leszámítva nem akar választásokat. Illetve félő, hogy ha egy új kormány alakulna, az is hamar meg akarna szabadulni a kormányzás felelősségétől. Ezek a politikusok nyugis üzletemberek, nem akarnak mást, csak kasszálni ... a Válság számukra övön aluli ... a kormányzás számukra erejükön és tehetségükön felüli ...

Magyarország egy gazdátlan kisbolygó .. magára hagyva száguld előre az ismeretlen természetű időben és térben ... a pénzkitermelés túl kellemetlenné és veszélyessé vált a felszínén, ezért felszentelt vezetőik elhagyták a fedélzetet ... Magyarország egy problémává vált ... mindenki számára ...



- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
PS:
ezek a cikkek nem azért jönnek létre h megmondjam, megmondjuk, mi lesz ..
a lényeg a gondolkodás ..
nem az, hogy kitaláld, kitaláljuk, mi lesz, hanem h gondolkodjunk, mi az ördög folyik ...


ami durva jelen pillanatban, az az, hogy
a fidesz pontosan úgy "kormányoz" totális gátlástalansággal, totális pánikban, totális kapkodásban, maximálisan felpörgetett sebességgel, zéró kilátással, egy előre kitalált tervet ezerszeres sebességgel, ész nélkül, motorikusan végrehajtva, felégetve mindent, bármit .. - mint akik

1. elveszítették az uralmat a jármű felött
(elszállt a rendszer)
2. mint akiknek perceik vannak hátra
3. mint akik rögtön falba ütköznek, és már látják is a falat ...


egyszerű megfigyelés :(((
tipikus becsapódás előtti viselkedés ..
úgy viselkednek, mint a földrengés, katasztrófa előtt bepánikoló állatok ...

nem tudhatjuk miben utaznak, mi van a fejükben, konkrétan mit terveznek - de nyilvánvaló, hogy egy ÉLES VÁLTÁS következik ... és ami most van, az percekig tart már csak - az éles váltás előtt ...

 

 

.
.
.

11 komment

süti beállítások módosítása