a rendszerváltás kisiklatásáról - a hallgatók kedvéért

2012.02.19. 14:25 fifty-fifty

2012, ezerrel folyik a kampány, az IMF tárgyalások, valamint a kormány sajtószabadság- és egyéb demokratikus vívmányok elleni aktivitásával szemben megfogalmazott kritikák és a nemzetközi visszhang tűzében meggyengült Orbán-rezsim térdre kényszerítése érdekében ...

Következő, legújabb állomás: a rendszerváltás kisiklatásának össznemzeti megtárgyalása .. - kár hogy mindez 6 év spéttel történik ... az alábbi cikk a hallgatók kedvéért jött létre - "for the record"

bevezetés

Miért baj az, hogy 6 év késéssel jön létre ez a konferencia, ez a topic, illetve ennek az összenemzeti megvitatása ? Nem mindegy, hogy mikor? Nem az a lényeg, hogy végre meglegyen ? Ráadásul, az esemény poszter-fotója, logója egy Gyurcsány és Orbán arcából össze morphe-ozott fejkép, szóval nem lehet azt mondani, hogy részrehajló a kampány ... bocs, a szimpózium ... vagy mégis ?:)))


Plusz kérdés az, hogy vajon 2006-bantényleg látszott-e, hogy a rendszerváltás kisiklott, hogy tényleg diagnosztizálható volt-e mindaz a trutyi, amiben ma is vagyunk ? És ha igen, ha 2006-ban már világos volt, hogy mi történt, akkor mi az örd9g tartott ilyen sokáig? Miért nem került sor helyzet feltárására, diagnosztizálására? S kérdés továbbá, hogy segíthetett volna-e ha ez megtörtént volna - akkor ..

Nektek, kedved hallgatók, mindez még új, hiszen Ti 6 éve még egészen másban voltatok, 6 éve még egészen másképp tekintettétek ezt az egészet - a Ti kedvetekért keletkezett ez a kis cikk most. Csak hogy tudjátok ...

2011

Az Orbán kormány első saját költségvetésű éve, meglehetősen durva fordulatokat hozott. A túlhatalmával visszaélő kormányzó párt "demokratikus szenzorok" nélkül végezte ámokfutását. A korábbi nyugdíj pénztár "einstand" (LMP megfogalmazás) és az egykulcsos adó, valamint a hajléktalanok, a romák elleni megalázó intézkedések országszerte (beleértve h bemennek megnézni a roma emberek házában, hogy rend van-e !!), s közben még a folyamatos kultúrharc (melyek Közül a Vajna-projetet megkülönböztetnénk, mert meggyőződtünk róla, hogy tök jó dologról szól .. na, ha tényleg Vajna csinálhatná és tényleg úgy, ahogy kitalálta), lásd Új Színház Dörner-Csurka, és az egész bosszúhadjárat a liberális gócpontok ellen, beleértve a közmédiát.

Durva év volt, és tényleg felmerül az emberben, hogy mi az ördög történt a mi kis demokráciánkkal? Mindeközben odakint Világ Forradalom zajlik!

Sokak ezt most úgy látják, hogy a rendszerváltást visszavették tőlünk. A rendszerváltást, illetve a rendszerváltáskor ajándéka kapott demokráciát, most egyszeriben elragadták tőlünk. Az egyik úr adta, a másik meg most jól elvette.

Visszarendeződés? Kisiklott rendszerváltás? Kisiklatott rendszerváltás?

Könnyű így aposztrofálni a helyzetet - sokkal könnyebb, mint szembenézni azzal, ami valójában történt.

az Orbán rezsim

Amikor az Orbán rezsimről beszélünk, mindig szeretnénk úgy látni, hogy megkaparintották a hatalmat. Mintha valami puccs lett volna, és nem demokratikus választás. Mások pedig úgy akarják látni és láttatni, hogy egy jobbratolódás eredményeképp jött létre az Orbán kormány 2/3-a. Hozzátéve persze, hogy a jobbra tolódásért a Fidesz meg Orbán a felelősök, meg az MNO meg a hírtv.

A legritkábban mind közül persze az hangzik el, hogy az Orbén kormány és a 2/3 Gyurcsány-rendszernek köszönhető. Nem Gyurcsánynak csupán, hanem mindenkinek, aki benne volt abban, hogy Gyurcsány hatalmon maradjon, annak ellenére, hogy megbukott - kezdve az SZDSZ-szel, akik bizalmat szavaztak neki, ill. a Gyurcsány-rendszernek 2006 őszén. De itt mindjárt ugorjunk is át - 2006-ra ...

2006 ősz

Az egész 2006-os ősz, kezdve az őszödi beszéddel anélkül keményedett közhellyé, hogy érdemben feldolgoztuk volna. Ma már azzal azonosítjuk, hogy football huligánok megtámadták a tévét, felgyújtották az autókat, meg minden, és azt kiabálták, Gyurcsány takarodj. Utána meg volt az a durva túlkapás 2006 okt. 23-án, azaz izé, amiről nem beszélünk, de szerencsére van róla egy könyv, Bodoky Tamás és az index.hu műve - amit oda lehet ajándékozni (a Védegylet ezt tette) a Kálmán Olgáknak, az mszp kommunikációs katonáinak, hogy legalább tudjanak róla.

Mi történt 2006 őszén? Mi történt 2006 őszén, amit fel kellett volna dolgozunk?

(vázlatosan, rend és sorrend nélkül - a számok csak az állítások gyors beazonosítását szolgálják)

  1. a tüntetések nem szélsőjobbos tüntetések voltak és nem kukagyújtogatásról szóltak (csak fokozatosan váltak azzá, + mindig a nap végén)

  2. az őszödi beszéd egy durva lebukása volt a kormánynak, Gyurcsánynak (lebuktak, mert egymás közt kimondták, hogy hazudtak az embereknek, de az embereket nem értesítették erről, a dokumentum kiszivárogtatás révén került a nyilvánosság elé)

  3. a tévéostrom sem pontosan az volt,aminek ma látják a tévénézők, ma már például nem emlékeznek arra, hogy a tomboló 50-70 fős szélsőjobbos huligán-banda tombolását vagy kétszáz békés tüntető nézte a téren - a tüntetés céljával azonosulva, de a huligánokkal nem

  4. a tévéostromnál napközben volt, hogy valakik leszedték az EU-zászlót, de azt a tömeg konszenzusával egy fiatalember visszahelyezte, igen, felmászott, tök magasra, és látványosan visszahelyezte

  5. tévé ostrom: később volt, hogy egy rendőr benne volt egy kigyulladt rohamkocsiban, a tömeg pedig kimentette, azt skandálva, hogy magyar rendőr a barátunk, vagy valami hasonlót …

  6. a tv-ostrom legvégén, amikor a TÉVÉ kinyílt, nemcsak a vandálok vonultak be, de békés fiatalok is, akik a benti kóla-automatákba pénzt dobva jutottak üdítőhöz, békésen nézelődtek, mint egy üzem-látogatáson ... egyikük portás szerepét töltötte be, megkérdezte a belépőket, hogy hova tartanak, és eligazította őket .. (mindezt a hírtv közvetítésében lehetett látni, más médium nem adott hírt az egészről, másnap a hírtv-seket kitiltották a köztévéből, mondván, nem közvetítettek, hanem gerjesztették az eseményeket - amivel kapcs. ma már inkább úgy látjuk, nem hallgatták el, és nemcsak a huligánokat mutatták, mint a többi médium - volt ott még egy tévéstáb, RTL, plusz az index fotósai)

  7. a tv-ostrom alatt a rendőrök bármikor közbeavatkozhattak volna, de kivártak, nem csináltak semmit, végignézték, hogy felgyújtják az autót, meg betörik a kaput, meg minden .. Ott állomásoztak a téren, és akárhányan kijöhettek volna, és percek alatt felszámolhatták volna az egészet ..

  8. a tv-ostrommal párhuzamosan a Kossuth téren tüntetés-sorozat kezdődött, békés tüntetés, Gyurcsány lemondását követelve ...a TV-ostrom később volt, mint a Kossuth téri tüntetés ..
    a békés tüntetések minden este kukagyújtogatásba torkolltak - amit a tévék már előszeretettel közvetítettek ... végül ez a folyamatos szélsőséges esti műsor volt az, ami miatt napról napra egyre kevesebben tüntettek békésen a Kossuth téren ...

  9. Október 23-án békés tüntetőkre tolták rá a szélsőséges tüntetőket .. miután a békés tüntetők is céltáblává váltak …

  10. a rendőrök nem viseltek azonosítót, amit gondos és központi előkészítés kellett, hogy megelőzzön

  11. a rendőrök brutális és illegális harchoz voltak öltözve ... vipera volt náluk ... amit Gergényi élő adásban vitatott, a szeme láttára levetített felvételre azt mondta, az nem vipera

  12. igaziból túlkapásoknak nevezni a 23-ai fellépést hamis csúsztatás, lévén, hogy amennyiben központilag szervezték meg a manővert odafent, akkor nem egyes rendőrök túlkapásáról beszélünk, hanem a rendőrség túlkapásáról ... ez pedig iszonyat durva dolog - és tök más műfaj

  13. az index.hu és Bodoky Tamás cikkei 2007 nyarán kezdtek el keletkezni, sőt, elsősorban 2008-ban jööttek létre …

  14. 2006-ban a média kézi vezérlésre volt kapcsolva ... erre mszp-s politikusok is utaltak, ezzel a kifejezéssel - de az ember erről a saját szemével is meggyőződhetett …

  15. a rendőrség túlkapása olyan brutális jelenetekbe torkollott, mint a megkötözött letartóztatottak kínzása, az elfogott fiatalok cipőinek Dunába dobása, a nemzetiszínű zászlót hordozó fiatalok levadászása a városban - etc. etc.
    ha bárki belegondol, nem csoda, ha arra jut, hogy ez nem rendőri túlkapás volt, hanem rendőrségi, sőt, belügyminisztériumi …

  16. Demszky csőcseléknek nevezte az 1956-os forradalmárokat, és a Gyurcsány lemondását követelő tüntetőket is. A rendőrségi túlkapások elleni tiltakozás nyomait (emlékhely mécsesekkel és fotókkal, amik később a túlkapások c. könyvben is megjelentek) a köztisztasági vállalat másnap hajnalra eltakarította, a megemlékezés nem szerepelt a híradókban, hírekben ... a baloldali fiatalok úgy tudták, megint az "árpádsávosok" (nácik) tüntetnek

  17. Az SZDSZ számra rengeteg további alkalom kínálkozott, hogy parlamentáris eszközökkel (nemmel történő szavazás) megbuktassa a kormányt, és előrehozott választásokat idézzen elő

  18. A kormányfő számtalanszor nyilatkozta, hogy a tüntető nép nem zavarja, "majd megunják, és hazamennek", addig marad hivatalban (hatalmon), ameddig a megbízatása szól, azaz kinyilvánította, hogy a demokrácia, amiben azt hittük, hogy élünk, nem is létezik ... mert a nép csak annyit tehet, hogy 4 évente beixeli, kinek ad bizalmat a menün szereplő pártok és arcok közül …

  19. a Gyurcsány ellenes tüntetéseket antiszemita tüntetésként aposztrofálták, mondván, ha a tömeg Gyurcsány vesztét akarja, aki egy zsidó ember, akkor ez antiszemita tüntetés ... Gyurcsány maga vallotta magát látványosan zsidónak az őt ért felháborodott támadások kereszttüzében, élőpajzsként használva a zsidóságot és a zsidó vallást önmaga és a feldühödött nép közé ... Gyurcsány és a zsidó vallás kapcsolatáról pedig a legtöbbet az árulta el, amikor a nagy zsinagógába belépve a megváltóról csacsogott .. a tévékamerák tüzében ... mert persze nem priviben ment be oda sem ...

    Gyurcsány és támogatói így kivételesen sokat tettek az antiszemitizmus eszkalálódásért ... amiért megérdemlik, hogy mindezt ne felejtsük el nekik ...

2006 ősz jelentősége

Ha belegondolunk abba, hogy mi jött létre, egy milyen hatalmi helyzet: egy leválthatatlan kormány, egy leválthatatlan kormányfővel, akik a rendőrséget magánhadseregként fordítják az emberekkel szembe, úgy, hogy közben a sajtó kézi vezérlésen van ... összejátszva a hatalommal, ellátva a külföldi sajtót az antiszemita zavargások híreivel ... a hazai közvéleményt pedig szisztematikusan nem tájékoztatva vitális részletekről …

Mindeközben Gyurcsány volt a kormányfő, aki ... ha a Kádár rendszer simán, a rendszerváltoztatás zökkenője nélkül haladt volna tovább a maga útján, valószínűleg ugyanígy kormányfő lett volna, hiszen a ranglétrán való előrehaladás - az egykori párthierarchia alapján - pontosan ide vezetett volna, hogy Gyurcsány a kormányfő ...

Ez a különleges (extrém) helyzet megvilágította, hogy valami nagyon komoly gond van a demokráciánkkal - hisz valójában nem is létezik .. - illetve, hogy valami nagyon komoly gond lehetett a mi kis rendszerváltásunkkal, ha az egykori helyzet egyenes vonalban továbbfejlődve ide vezetett ...

Sokan úgy értékelték visszamenőleg a rendszerváltoztatást, mint azt, hogy a régi hatalom (uralkodó elit) pénzzé tette az állami vagyont, és bevettek maguk mellé egy egész új generációt ... akik részben az mszmp ellen egykor megszerveződött demokratikus ellenzékből csapódtak ki és át a másik oldalra ... ami azt jelenti, hogy a mi kis rendszerváltásunk korrumpálódott ...

az MSZP-SZDSZ fúzió

Ami az SZDSZ-szel történt az "elmút20év" során, ugyancsak figyelemreméltó. Rendszerváltó pártként, sőt az egykori demokratikus ellenzékből lett rendszerváltó pártként kezdték, és végül a Kóka-Gyurcsány, SZDSZ-MSZP közös kampány során léptek fúzióra. Két milliárdos üzletember, az országot vezető két párt élén. Mindkét üzletember gyakorlatilag ajándékba kapta a vagyonát, legalább is a kezdő tőkéjét a hatalomtól.

A 2006-os MSZP-SZDSZ fúziót követte a TB-privatizáció, amely eredetileg SZDSZ-es buli lett volna, de később az MSZP észbe kapott,és ők is csatlakoztak. Két milliárdos által elnökölt párt nagy projektje, a TB-kassza privatizációja végül összenemzeti ellenállásba ütközött (a Védegylet támogatásával:)). Az ellenállás láttán az MSZP-SZDSZ visszavonulót fújt, előtte azonban erre semmiféle tüntetés, semmiféle rábeszélés hatására sem volt hajlandó.

Milliárdosok pártjai, corporation-ök szolgálatában - a nemzeti tulajdonnal, az emberek egészségügyével, az emberek TB-kasszájával picit hanyagul bántak ... akartak bánni. Gyurcsány,a régi idők emlékére kijelentette, hogy nem TB-privatizációról van szó, azaz ezt a kifejezést kerülni kell ... az agymosásos kampány pedig (Karácsony Gergely vezetésével) nagyban dúlt, az utolsó percig.

Utolsó perc: Horn Gábor a népszavazás eredményeivel szembesülve a híradók kamerái előtt előadta privát véleményét, miszerint az MSZP egy durva csapat, és hogy a nép a szavazással azt üzente nekik, hogy menjenek a picsába. Noha Horn Gábor interpretációja nyilvánvalóan stimmelt, azt kétségkívül kifelejtette az üzenetből, hogy a menjetek a picsába az MSZP-SZDSZ corporation-nek szólt, és az egész projektnek, amely eredetileg SZDSZ-projekt volt.

Az SZDSZ aztán szélsebesen eltűnt. Kóka is eltűnt. Végül Gyurcsány is eltűnt. Maradt Demszky, aki az utolsó hivatalban töltött Márc 15-én is ott anyázta rendületlenül az őt anyázó nácikat. Lehangoló zárókép. Jöhetnek a feliratok ...

Mit mondhatunk ?

A legkevesebb, amit elmondhatunk, az, hogy egy folyamat lezárult, amely kétségkívül a nagy eufória rózsaszín ködében kezdődött, és a 94-es paktummal, az MSZP rehabilitációjával kapcsolt keményebb sebességbe, és 2006-ban érte el a csúcsát, illetve 2008-ban a TB-privaticációs kísérlet elbukásakor ért véget, amit persze további 2 évnyi lecsengés követett ...

Mit mondhatunk a 2010-es márc 15-i ünnepségről, ha nem azt, hogy a rendszerváltásról kiderült, hogy kisiklott, és valódi rendszerváltásra van szükség helyette? Hogyan másképp is lehetne tekinteni Orbánék 2/3-t, ha nem úgy, hogy a nép rendszerváltást akart?

Kötelességünk

Az első számú kötelezettségünk az az, hogy feltárjuk az okait és a mechanizmusát az egész Gyurcsány-rendszernek, amely során az elit összeszövetkezett, összeállt a hatalom pilléreivel, beleértve a sajtót és az értelmiség 99%-át, hogy szemben a néppel, a nép ellenében uralkodjanak.

Fel kell tárnunk az okait és a mikéntjét annak a folyamatnak, amely odavezetett, hogy 2006-ban, illetve 2006-tól 2009-ig a baloldali média és a prominens emberek elnémították a baloldali embereket, totálisan blokkolni tudták a kommunikációt, és a társadalmunk odáig süllyedt, hogy két ember képtelen volt arról egy laza beszélgetést is lefolytatni akár, hogy a kormány mi a francot művel ...

Kötelességünk feltárni, hogy az MSZP-SZDSZ kormányzat hogyan volt képes felsorakoztatnia civil baloldaliakat maga, mögött, néma katonák hadseregeként ...

Kötelességünk feltárni, hogyan jött létre az a helyzet, hogy az MSZP-SZDSZ kormányzat hogyan volt képes árpádsávos tüntetőkre meg magyar gárdára mutogatva végiguralkodni 3,5 évet.


Kötelességünk, feltárni, hogyan alakult ki az un. kettős mérce rendszere, amelyben egy-egy vádra egy másik váddal válaszolunk, anélkül, hogy a vádat érdemben megvitatnánk, és persze azzal együtt, hogy a vádat megfogalmazókat szélsőjobbosokká degradáljuk ...

Kötelességünk feltárni, milyen szerepet játszott a szélsőjobb extenzív megerősödésében ez a rendszer, amelyben az elit felsorakozott a miniszterelnök mögött, amely napi 24-ben provokálta a népet. Érdekes mindenesetre, hogy 2006 okt 23-át Morvai Krisztina és Schiffer András ítélték el leglátványosabban (értsd, az új pártok mintha 2006 okt 23-ából pattantak volna ki).

Kötelességünk feltárni, milyen károkat okoz az a hatalomgyakorlás, amely etnikai konfliktusokat használ kommunikációs elterelésként - beleértve a közbeszéd etnikai konfliktusokról való elterelését, lásd, amikor Tatárszentgyörgyöt szembe állították a Olaszliszkai tanár meglincselésével, máskor pedig a Cozma gyilkossággal, mintha megengedhető lenne egyik oldali gyilkosságról és másik oldali gyilkosságokról beszélni, annak analógiájára, ahogyan a kádár-rendszert a nácizmussal szokás szembe-állítani, és viszont.

Kötelességünk megállapítani, hogy az értelmiségtől milyen szintű és milyen fajtájú tartást, kritikát, várunk el vészhelyzetben, vagy milyen mértékű lojalitást a hatalommal. Milyen jellegű kritikai aktivitást várunk el a sajtótól, újságíróktól, és mi az, mik azok a viselkedés formák, közlési módok, állásfoglalások, amelyeket elítélünk ...

etc etc ...

2012 - a kisiklott rendszerváltás

A hallgatókat nem érheti ilyen jellegű vád, de felmerül a kérdés, hogy miért éppen most jut eszébe egy Milla-csoportnak megvitatni ezt a kérdést. Egészen pontosan hol volt a Milla-csoport 2006-ban ? Igen, fontos kérdés, hogy vajon elismerjük-e, hogy 2006 őszén a sajtószabadság intézménye a legmagasabb szintű támadásban részesült, és összeomlott. A sajtó kézi vezérlése a hatalom és a miniszterelnök részéről, a sajtó együttműködése a hatalmat birtokló elittel (kezdve az őszödi beszéd kampány-szerű magyarázgatásával, amelyről 2011-ben már sokan az egykori "igazság beszéd" kampányolók közül elismerték, hogy csak próbálkoztak, csak azt tették, amit lehetett, annak érdekében, hogy védjék Gyurcsányt) ugyanis nem egy apró jele annak, hogy a rendszer, a sajtószabadság rendszere nem működik, meghekkelték.

Szemléltetésként lásd, hányszor cikkezett az index.hu a "révész mártiriusz" fiaskóról.
google: "révész mártiriusz" site:index.hu

NULLA.

Így könnyű hatalmon maradni, sőt, visszatérni is - as of 2012.

utószó

Kedves hallgatók, amire biztatunk titeket, az az, hogy ne érjétek be előrecsomagolt féligazságokkal, és ugyancsak előrecsomagolt ellen-igazságokkal, amelyeket védekezésként tanácsolnak bevetni. Ne érjétek be azzal, hogy most hirtelen jól kiderül, hogy a demokráciának annyi, és Orbánéknak menniük kell. ne érjétek be ennyivel mert ez nemcsak kevés, ez nemcsak féligazság, de önmagában mint ilyen átverés és hazugság, mégpedig rosszindulatú hazugság.


Az "Orbán=Gyurcsány" fotónak se dőljetek be, és vegyétek figyelembe, hogy kevesebb, mint egy hónapja még mind a Milla Csoport, mind a Milla Csoport tüntetésein előbukkant 4K mozgalom illetve párt még azt hangoztatták, hogy szükséges a baloldali összefogás, a szélesebb ellenzékkel. Pár hete Gyurcsány még nem volt egyenlő Orbánnal, pár hete a DK és az MSZP is még demokratikus erő volt, amellyel a 4K még szívesen szövetkezett volna. csak miután a rehabilitáció nem jött össze, vált Gyurcsány egyenlővé Orbánnal. Egy használhatatlanná vált sakkbábú beáldozása annak érdekében, hogy a másik vezérét leszedjék. Ez nem a demokráciáról való gondolkodás - ez a hatalomról való gondolkodás ...

Mindez kevés. Mindez félrevezetés, ez megvezetés, ez nem valóság, nem demokrácia - csak a háború egy újabb fázisa, amelyben az egykori mszmp és aktuális kihívók háborúznak, nem a népért, nem a demokráciáért, hanem a hatalomért ...

Ne érjétek be féligazságokkal, ne érjétek be féleredményekkel, féltanulságokkal, ragaszkodjatok a teljes képhez, ragaszkodjatok a valódi demokráciához - máskülönben nektek is kiesik majd az életetekből 20 év ...

sok sikert

gyurban2.jpg


.
.
.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://fifty-fifty.blog.hu/api/trackback/id/tr474937093

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása